بی دلیل

شش هفت سال پیش که خیلی عرفانی !!! شده بودم در پی کلاس های انرژی درمانی رسیدم به یک موسسه ی بی نظیر و دوره های خود شناسیش.

دوره ها رو گذروندم و بهترین نتیجه اش هم انتخاب درست و ازدواج موفقیت آمیزم بود.

تو اون کلاس ها یکی از موارد مورد بحثمون افزایش استقلال خانم ها در جامعه بود که به تبع اون خانم ها بلندقدتر و درشت تر از قبل شده اند. درست مثل همان اتفاقی که برای دندان های نیش ما افتاد و در گذر زمان کوتاه تر و کند تر از اجداد غارنشینمان شده اند.

چند روز پیش با مادرم صحبت می کردیم که مامانم گفت دلم برای پسرهای نسل جدید می سوزه هیچ امیدی به فرداشون ندارن انگار دست و پاشون رو بستن. که من یاد مورد بالا افتادم و فکر کردم شاید دلیل این که اکثر پسران جوانی که می بینیم هیکل ظریف و موهای لخت و بلند و ابروهای برداشته دارند. چون به اندازه ی کافی در درونشون احساس قدرت و مردانگی نمی کنند  در نا خودآگاهشان توانایی به دوش کشیدن بار مسئولیت زندگی را ندارند. به همین دلیل فیزیکشون هم تغییر کرده.

این فقط تصور منه و هیچ مستندی براش ندارم ولی دلم می خواد بگم که اونایی که مادر شدین .... تو رو خدا پسرهاتون رو مرد و دخترهاتون رو زن بار بیارید. پسرها رو لوس نکین بذارین تجربه کنن فکر نکنین اگر زمین بخورن نابود می شن شما حمایتشون کنین نه اینکه به جاشون همه کاری انجام بدین. به دختر ها ظرافت رو یاد بدین و ازشون توقع کارهای مردانه نداشته باشین و به این جهت سوقشون ندین.

.

.

قربانی نوشت : من خودم قربانی همین تربیتم و نمی دونم چگونه باید زنانگی کرد. حتی پدرم من رو از سه پسرش مردتر می دونه. این تعریف پدرم تا یه جایی خیلی بهم می چسبید ولی از وقتی ازدواج کردم فهمیدم که چه بلایی به سرم اومده و تازه باید خودم رو دویاره تربیت کنم .

.لی

پ.ن: این پست رو همین جوری و بی دلیل نوشتم ... شاید چون چند تا از عزیزانم مامان شدن قلب

.

.

.

/ 7 نظر / 17 بازدید
رها-ستایش

البته منم با این کشف شما موافقم راست می گی مامانی نی دردون دل لطفا اویزه گوشتون کنید ببینید کتی چی میگه[نیشخند]

تندک

آآآه جانا سخن از دل ما میگویی [افسوس]

khorshid

haj khanum , hozooran bayad khedmat e shoma resid va javab dad (:

khorshid

haj khanum , hozooran bayad khedmat e shoma resid va javab dad (:

ممول

منم خیلی وقته اتفاقا که به این موضوع فکر میکردم که چرا انقدر پسرا هیکلشون زنونه شده ؟! شاید واقعا دلیلش همین باشه [چشمک] سال نو پیشاپیش مبارک خانم خانمای کم پیدا [ماچ]

الهام

سلام.با تبریک سال جدید.میشه خواهش کنم آدرس موسسه ای رو که برای خودشناسی میرفتین به من هم بگید.ممنون