آسمان...آسمان

از یک ماه پیش در دنیای مجازی شاهد تبلیغاتی بودیم مبنی بر اینکه شرکت پپسی روز پنجم ماه ژوئن تصویر لوگوی پپسی را روی کره ما می اندازد. و مهم تر اینکه این تصویر در خاور میانه قابل مشاهده است ( هر چند که به عقل ناقص من درست نمیامد که یک پدیده ی این چنینی نمی تواند در این ابعاد وسیع قابل مشاهده باشد ..... ولی با خودم فکر کردم که این استکبار جانی لابد راهی پیدا کرده..... ).

دیشب یک بار دیگر ساعت این اتفاق بزرگ را چک کردیم و راس ساعت یازده و نیم شب راهی پشت بام شدیم ( شانس آوردیم که به دلیل خرابی ماشین نرفتیم بام تهران ). سی درصد همسایه ها هم مثل ما چشم به روی ماه ماه دوخته بودند. مدام به دوستان و اقوام زنگ می زدیم و از شدت هیجانشان در آن لحظه می پرسیدیم. 

خلاصه .... پانزده دقیقه به همین منوال گذشت تا جناب همسر اعلام کردند که سر کاریم و بیا بریم پائین. من باز هم امیدوار بودم. با برادرم تماس گرفتم و گفتم که در صورت مشاهده ی کوچکترین لکه ای من را بی خبر نگذارد.

ساعت دوازده و پنج دقیقه با دستانی دراز تر از پایمان به این فکر می کردم که این حرکت همگانی می تونست برای کار مفیدتری صورت بگیرد. چرا ما ملت غیور و همیشه در صحنه ی ایران نمی تونیم یه اتحاد درست و حسابی داشته باشم.

.

امرزو صبح که از خواب بیدار شدم و طبق معمول هر روزه قبل از هر کاری تلویزیون رو روشن کردم و کانال علمی رو گرفتم دیدم که واقعه ی مهم تری در حال وقوعه . "گذر سیاره ی ناهید از روی خورشید ". این اتفاق هر صد و پنج سال یکبار رخ می دهد و به راحتی می تونستیم با رفتن به برج میلاد یا کتابخانه ی مرکزی شاهد این پدیده باشیم و تا سالها برای بچه ها و نوه هایمان تعریف کنیم.

چطور یه تبلیغ مزخرف و بی معنی این اتفاق مهم رو محو کرده بود؟؟؟؟؟

.

.

 

/ 7 نظر / 21 بازدید
گلدونه

من از اول ميدونستم سركاريه به آقاي شوهر هم گفتم امكان نداره چنين كاري انجام بشه[خرخون]

ایرن

خوش به حال خودم که نمی فهمم که کی شب روز میشه کی روز شب!!!!! این مسایل که جای خود دارد!!!!

رها-ستایش

والله منم که نه رادیو می شنوم نه تلویزیون می دونستم که قراره ناهید بیاد با ماشین از رو خورشید رد بشه[نیشخند] بعدشم رفیق من کار رو برات کامنت خصوصی گذاشتهب ودم حتی باهات صلاح مشوتم کرده بودم دیدم جواب ندادی گفتم حتما تهران نیستی . نگو رفته بودی پشت بوم[زبان]

...

اما به زودي شاهد عجيب تر از اين ها هم خواهيم بود. شك نكنيد بانو

fatemeh

سلام وبلاگ خوبي داريد به وبلاگ منم سري بزنيد[نیشخند]

اقا داداش

سلام ... قبلنا اين بغل منو لينك كرده بودي ... يه خبر جديد امشب قراره رو خورشيد تصوير مجسمه ازادي رو بندازن ولي چون شب اين كارو ميكنن خورشيد نيست كه ببينيمش پس راحت استراحت كن .

رها-ستایش

میگم یک وقت پست جدید نذاری ها موهات میریزه [نیشخند][زبان]