کویته بابا .....

فکر میکردیم عجب جای توپی داریم می ریم برای کار ( دقیقا با همین لفظ ها... جای توپ ) شرکت نفت و گاز کویت.خوشمزه

هر کسی که مثل "  کویته بابا..." رو شنیده باشه می دونه که دولت کویت پول نفت رو با عزت و احترام می داره تو سینی و می فرسته دم خونه ی کویتی های ناناز.ما هم گفتیم که داریم وارد مهم ترین ارگان کویت می شیم و دیگه همه ی کارها سیستماتیکه و مو لای درزشون نمی ره و خلاصه کویته دیگه.....

دو ماه اول با مشاهده هر گونه بی قانونی در این شرکت فکر کردیم چون مدیر پروژه ایرانی هست بعضی قوانین رو دور می زنه. بعد متوجه شدیم که خیر ... "ما فی قانون" یعنی خبری از قانون نیست که بخواهی دورش بزنی احیانا.

خلاصه در جلسات ماهانه بررسی پیشرفت پروژه تا ماه پیش حرفی از Presentation نبود. ماه گذشته کارفرما تمام مهندسین ما رو جلوی کارمندان خودش به سوسک های بی مقداری بدل نمود به دلیل همراه نداشتن همون Presentation کذایی. در همان من رو فرستادن شرکت که اقلا فایل گزارش پیشرفت که ورد هم هست رو ببرم و روی پرده نشون بدم. آخرش هم همه چشم غره رفتند به من که تو تا الان نمی دونستی که باید Presentation آماده کنی... هان هان هان؟

من هم برای این ماه یه فروند از همون نمایش ها آماده کردم با کلی گل و فتیله و از این افکت های مکش مرگ ما.امروز صبح در حالیکه این شکلی بودماز خود راضیمژه داشتم پرزنت می کردم که کارفرمای عزیز گفت این چیه دیگه...... من فایل ورد می خوام این که جزئیات رو نشون نمی ده و در انتها با مهربانی یاد آور شدند که Madam don`t forget to prepare complete presentation. مادام هم این شکلی شد تعجبچون ده نفر این نمایش و محتویاتش رو در شرکت تایید کرده بودن.

حالا فکر می کنین این همه قر و غمزه برای چیه؟ این که پروژه باید 25% پیشرفت داشته باشه .ولی نداره.جانم... لابد 20% پیشرفت داریم؟ نه خیر.بله 10%... ؟ خیر اشتباهه. نمی خواین بگین 5% که؟ .... آفرین درسته زیر یک درصدنیشخند. این پیشرفت چشمگیر دقیقا به دلیل همون قوانینی که وجود نداره و یا به قرینه معنوی حذف می شه صورت پذیرفته. هر چی من و همسر گرامی حنجره خودمون رو خراشیدیم که با این سیتم شما همه مسافر ترکستان هستیم ها. پوزخندی زدند و گفتند نچ شما کار فرما رو نمی شناسید.این مدل جواب می ده.

حالا من و علی هر روز تو خونه بحث می کنیم که سرنوشت این پروژه چی می شه آیا؟ بعد از نیم ساعت به این نتیجه می رسیم که گور پدر این عربهاشیطان. ما پولمون رو می گیریم و هر کاری بگن می کنیم نمی خواد حالا برای این ها سیستم پیاده کنیم.

حالا مسئله ( بخونید مسئلتن به روش فقهی):آیا همه جا یک Presentation پدر و مادر دار را با Powerpoint تهیه نمی کنند؟یا اینکه من توی این ده سال کار شرافتمندانه فرق Powerpoint و Word رو نفهمیدم؟حالا من موندم با یک کاسه چه کنم برای ماه بعد.

البته فراموش نفرمائید که اینجا کویته.....

   + کتایون - ۳:٥٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۸